пʼятниця, 11 лютого 2011 р.

Початкова школа - справжня школа

Початкова школа при гімназії №267 міститься в просторій та світлій будівлі. Школа має необхідну матеріально – технічну базу, обладнані навчальні кабінети. Працюють 12 класів, 16 вчителів – класоводів та вихователів групи подовженого дня.
Всі педагоги мають вищу освіту: двоє звання « вчитель – методист», двоє - звання «старший вчитель», та двоє нагороджені значком «Відмінник освіти України».
У школі створена цілісна система методичної роботи. Педагоги кафедри початкової школи постійно перебувають у творчому пошуку, ознайомлюються з перспективними освітніми технологіями, передовим педагогічним досвідом і використовують кращі здобутки у своїй діяльності. Головне своє завдання педагоги кафедри вбачають у розкритті індивідуальності кожної дитини, тому що розуміють: від того, якими будуть її перши шкільні кроки, залежить усе подальше навчання і, врешти- решт, майбутній життєвий шлях.
Забезпечення реальних умов для повноцінного розвитку кожної особистості зумовило створення такої освітньо-виховної системи, за якої інваріантний компонент навчального процесу гармонійно поєднується з додатковими освітніми послугами, кількість яких формується на основі вивчення запитів батьків щодо розвитку їхніх дітей.
Щоб покращити навчання учня, ми урізноманітнюємо види його діяльності. За рахунок годин варіативного компонента читаються курси: «Комп’ютерна азбука», «Сходинки до інформатики».
Системний підхід у практиці управління таким навчанням має на меті розвиток особистості, створення комфортних умов навчання, досягнення високих кінцевих результатів.
Наші учні мають змогу навчатися в гуртках різного профілю. Це театральний гурток, гурток логіки, гурток російської мови, гурток малювання, хоровий гурток, різноманітні спортивні секції.
Щороку проводимо декади педагогічної майстерності, де молоді вчителя відвідують уроки досвідчених вчителів.
На базі початкової школи проводимо олімпіади з української мови, математики та природознавства.
Кожен учитель працює над темою самоосвіти удосконалює свою майстерність. Кожного року випускаємо збірку «Паросток», куди входять творчі роботи дітей та вчителів (вірші, казки, легенди, твори).
Приділяємо багато уваги проектній діяльності. Кожен клас працює над своїм проектом. В кінці навчального року відбувається захист проектів.
Практикуємо «Дні відкритих дверей» для батьків.
Виховний напрямок реалізується через проведення шкільних родинних свят на паралелях.
Головна мета роботи вчителів нашої школи – створити ситуацію успіху для розвитку особистості дитини через різні види діяльності. Це дає можливість кожному вихованцю відчути радість у його досягненні, усвідомлення своїх здібностей, віри у власні сили.
Про нашу школу можна сказати словами В. Сухомлинського: ”Справжня школа – це багатогранне духовне життя дитячого колективу, в якому вихователь і вихованець об’єднані багатьма інтересами і захопленнями”.
Кожна дитина в нашій гімназії почувається потрібною, любимою, впевненою.
Катіман Ніна Олександрівна, голова методоб’єднання вчителів початкової школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар